ما با شما هستیم!

مارش 28 اکتبر در دفاع از حق پناهندگی در استکهلم

 

ما با شما هستیم!

 

روز 28 اکتبر قرار است که در شهر استکهلم تظاهراتی در دفاع از حق پناهندگی برگزار شود. این تظاهرات در واقع پاسخی است به شرایط سخت پناهنده پذیری در کشور سوئد و رفتار غیر انسانی دولت این کشور در اخراج پناهجویان به کام مرگ و شکنجه و زندان است. از نظر ما و هر انسان شریف و آزادیخواهی چنین رفتاری بهیچوجه قابل قبول نیست  و باید با اعتراض روبرو گردد.

تغییر اوضاع نابسامان هزاران متقاضی پناهندگی تنها از طریق بسیج افکار عمومی و دامن زدن به اعتراضات اجتماعی در دفاع از حق پناهندگی و پی ریزی یک سیاست انسانی پناهنده پذیری امکانپذیر است. رمز موفقیت در این راه این است که همه نیروهای مترقی و آزادیخواه، سازمانهای مدافع حقوق پناهندگی و اتحادیه های کارگری دست در دست هم بگذارند و یکصدا در مقابل سیاست های راست در جامعه بایستند. اردوی راست در جامعه نه فقط حقوق پناهندگان را مورد تعرض قرار می دهد بلکه همین امروز حقوق بیماران، بازنشستگان، بیکاران و شاعلین را پایمال می کند. به این معنا دفاع از حق پناهندگی دفاع از انسانیت و حقوق انسانی در مقابل تعرضات راست در جامعه است.

تشکیلات سوئد حزب کمونیست  کارگری سوئد با تمام نیروی خود در مارش 28 اکتبر در استکهلم شرکت می کند و از همه دعوت می کند که در این همایش اعتراضی شرکت کنند. ما در عین حال خواهان این هستیم که جمهوری اسلامی ایران بعوان یک کشور ناامن قلمداد شود و دیپورت پناهجویان به قتلگاه جمهوری اسلامی فورامتوقف گردد. همه کسانی که از دست سرکوب و خفقان، آپارتاید جنسی، اذیت و آزار پلیسی و خطر اعدام و شکنجه از ایران گریخته اند باید بعنوان پناهنده سیاسی پذیرفته شوند.

محل تظاهرات : میدان سرگل در استکهلم – جمعه 28 اکتبر از ساعت 5 بعد از ظهر و سپس راهپیمایی به سوی پارلمان سوئد

 

 

تشکیلات خارج کشور حزب کمونیست کارگری ایران – سوئد

23 اکتبر 2011

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s