نامه حمايتي كنفدراسيون اتحاديه هاي كارگران نروژ از كارگران زنداني در ايران

اطلاعيه شماره ٦٦

 

نامه حمايتي كنفدراسيون اتحاديه هاي كارگران  نروژ از كارگران زنداني در ايران

 

 

كارين بيته تئودورسن رييس بخش بين المللي کنفدراسیون اتحادیه های کارگری نروژ به نمايندگي از اين كنفدراسيون كه ٨٦٥٥٧٣ كارگر را در بر ميگيرد،  نامه ای اعتراضی به جمهوری اسلامی ارسال کرده و در آن خواهان متوقف شدن فشار و تهدید بر روی فعالين كارگري در ايران  و آزادی فوري آنها از زندان شده است. متن فارسی این نامه ضمیمه است.

 

کمپين براي آزادي کارگران زنداني

١٠ دسامبر ٢٠١٠، ١٩ آذرماه ١٣٨٩

شهلا دانشفر

0044-77798 98968

Shahla_Daneshfar@yahoo.com

بهرام سروش

0044-7852 338334

Bahram.Soroush@gmail.com

براي امضاي طومار اعتراضي كمپين براي آزادي كارگران زنداني و پيگيري اخبار مربوط به كارگران زنداني به وب لاگ ويژه اين كمپين سر بزنيد: http://free-them-now.blogspot.com/p/blog-page.html

 

ضميمه:

 

به دفتر رهبری جمهوری اسلامی

اذیت و آزار فعالین اتحادیه های مستقل كارگری در ایران

این نامه را به نمایندگی از كنفدراسیون اتحادیه های كارگری نروژ كه ٨٦٥٥٧٣ نفر را نمایندگی می كند، با اعتراضی ترین زبان ممكن برایتان می نویسم تا مراتب اعتراضمان را به ادامه اذیت و آزار فعالین جنبش مستقل اتحادیه های كارگری در ایران ابراز كنیم.

كنفدراسیون اتحادیه های كارگری نروژ از طرف كنفدراسیون بین المللی اتحادیه های كارگری (ITUC) مطلع شده است كه مرتضی كمساری، عضو سندیكای واحد، روز دوشنبه ٢٣ نوامبر دستگیر شده است. ایشان احضاریه ای از طرف دادگاه دریافت كرد و هنگام معرفی خود به مقامات، در جا دستگیر شد.

روز دوشنبه ١٧ نوامبر، دادگاه شهر شوش حكم ٦ ماه زندان برای سه كارگر هفت تپه، علیرضا سعیدی، بهروز مولازاده و بهروز نیكفر، برای “توهین به رهبری” صادر كرد. این اتهام مضحك، و معلوم است كه ساختگی است تا جلو حقوق مشروع اتحادیه ای آنها را سد كند.

روز ٩ نوامبر، همایون جابری برای ١١ روز در شعبه چهار زندان رجائی شهر در بازداشت نگه داشته شد. او روز سه شنبه، هنگامی كه همسر غلامرضا غلامحسینی را به اداره اطلاعات همراهی می كرد تا از وضعیت همسرش باخبر شود، دستگیر شد.

مأمورین اطلاعات به خانه ایشان رفته، كامپیوتر و كتابهایش را همراه خود برده و به همسر ایشان هشدار دادند كه اگر با آنها همكاری نكند، “برای مدتی طولانی” در زندان خواهد ماند. او را روز ٢٠ نوامبر با قرار وثیقه ٣٠ هزار دلاری آزاد كردند.

روز ٣ نوامبر به سعید ترابیان، رئیس ارتباط عمومی سندیكای واحد، همراه با غلامرضا غلامحسینی از سندیكای واحد، در یك كافه اینترنت در شهر كرج حمله شد.

مدت كوتاهی بعد از رسیدنشان، ٦ نفر از پشت سر به آنها حمله كرده و مورد ضرب و شتم قرار دادند. سپس كشان كشان به زندان بردند. بعد از بازجوئی و تهدید، سعید ترابیان با قرار وثیقه آزاد شد؛ اما هنوز از سرنوشت غلامرضا غلامحسینی خبری در دست نیست، جز اینكه ایشان هنوز بازداشت است.

از شما می خواهیم كه هر چه زودتر دست از اذیت و آزار و ضرب و شتم اعضای اتحادیه كارگری بردارید. از شما می خواهیم كه بلافاصله منصور اسانلو و كلیه فعالین اتحادیه ای زندانی را كه با اتهامات واهی زندانی شده اند را آزاد كرده و اجازه دهید كه از حق مشروع فعالیتهای اتحادیه خود استفاده كنند.

دوست داریم كه تعهدات ایران را به ماده (١)٢٢ ICCPR و كنوانسیونهای ٨٧ و ٩٨ سازمان جهانی كار، كه حق تشكیل و پیوستن به اتحادیه های كارگری را به رسمیت می شناسد، به شما یادآوری كنیم. در نتیجه از شما می خواهیم كه هر چه زودتر فعالین اتحادیه های كارگری را بدون قید و شرط آزاد كنید. ایران بعنوان عضوی از سازمان جهانی كار، موظف به احترام به حقوق بنیادی فعالین اتحادیه های كارگری است.

امیدواریم كه به این مسئله مهم توجه كنید.

 

با احترام

كنفدراسیون اتحادیه های كارگری نروژ

كارین بیتی تئودرسن، رئیس بخش بین المللی

 

سیری رلینگ، مشاور

 

رونوشت:

وزارت امور خارجه نروژ

سفارت ایران در نروژ

كنفدراسیون بین المللی اتحادیه های كارگری ITUC

سفارت سلطنتی نروژ در تهران

٧ دسامبر ٢٠١٠

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s