On ITF’s Press Release re: Iranian Labour Activists in Jail

اطلاعيه شماره ٤٩:

اطلاعيه مطبوعاتي فدراسيون بين المللي اتحاديه هاي حمل و نقل در اعتراض به ادامه بازداشت رضا

شهابي، منصور اسانلو و ابراهيم مددي

Read ITF’s Press Release !

فدراسیون بین المللی اتحادیه های حمل و نقل (آي تي اف) طی اطلاعيه اي مطبوعاتي در ٢٩ اكتبر(٧آبان) تاسف خود را نسبت به ادامه بازداشت، رضا شهابي، ابراهيم مددي و منصور اسانلو از اعضاي سنديكاي كارگران شركت واحد اعلام داشت. مسئول بخش زمین ‌ای تی اف‌‌‌ مک اوراتا در این نامه مينويسد: ” بی‌ عدالتی ادامه دارد، امید کمی‌ بود که امکان داشت خزانه دار سندیکاي واحد امروز آزاد شود ولی‌ به نظر می‌رسد که درست نبود. وعده تو خالی‌ ای بود همانند آزادی منصور اسانلو.”

قبلا نيز در چهل و دومين كنگره آي تي اف در مكزيكو سيتي قطعنامه اي صادر شد كه موضوع محوري آن آزادي منصور اسانلو، ابراهيم مددي، رضا شهابي و همه كارگران زندان در ايران بود.

 

بنا بر گزارشات منتشر شده هم اكنون رضا شهابي در شرايط سختي زير بازجويي قرار دارد و همچنان در بند انفرادي اوين بسر ميبرد. او از درد گردن، دندان و كمر رنج ميبرد. رضا شهابي در ٢٢ خرداد(۱۱ ژوئن) دستگير و بعد از ٤ ماه زندان براي وي وثيقه ٦٠ ميليون تومانی تعيين  گرديد و به خانواده اش اعلام شد كه روز ١٨ مهر ميتوانند براي تحويل وثيقه و آزادي او اقدام كنند. اما عليرغم اينكه خانواده رضا شهابي اين وثيقه را آماده كردند و عليرغم مراجعات مكرر آنان بعد از چند روز به آنها گفته شد كه قوه قضاييه گفته است كه آزادش نكنند.  بدين ترتيب او  همچنان در بازداشت بسر ميبرد.

 

منصور اسانلو و ابراهيم مددي هر دو در زندان گوهردشت بسر ميبرند. اين درحاليست كه دادگاه جمهوري اسلامي يكسال به حكم بازداشت منصور اسانلو اضافه كرد. و در مجموع او به ٦ سال زندان محكوم شده است كه هم اكنون ٤ سال است كه در زندان بسر ميبرد. ابراهيم مددي نيز سه سال و نيم حكم زندان دارد كه دو سال است در زندان است. اين كارگران بخاطر مبارزات جانانه كارگران شركت واحد و تلاششان براي ايجاد تشكل سنديكاي واحد و اعتصابات با شكوه آنها در سال ٨٤ بازداشت و زنداني شده اند. علاوه بر سه كارگر شركت واحد بهنام ابراهيم زاده يكي ديگر از فعالين كارگري است كه او نيز از ٢٢ خرداد دستگير شده و هنوز در بازداشت بسر ميبرد. براي وي نيز قرار وثيقه ١٠٠ ميليون تومان تعيين كردند، اما از زندان آزاد نشد و قرار است دوباره وي را محاكمه كنند. رضا شهابي، منصور اسانلو، ابراهيم مددي، بهنام ابراهيم زاده و همه زندانيان سياسي بايد فورا از زندان آزاد شوند.

 

كمپين براي آزادي كارگران زنداني تلاش دارد كه صداي كارگران زنداني باشد و با انعكاس آخرين اخبار از وضعيت اين كارگران بيشترين همبستگي كارگري را جلب كند. با اين كمپين همكاري كنيد.

كارگر زنداني، زنداني سياسي آزاد بايد گردد

كمپين براي آزادي كارگران زنداني

شهلا دانشفر

0044-77798 98968

Shahla_Daneshfar@yahoo.com

بهرام سروش

0044-7852 338334

Bahram.Soroush@gmail.com

براي امضاي طومار اعتراضي كمپين براي آزادي كارگران زنداني و پيگيري اخبار مربوط به كارگران زنداني به وب لاگ ويژه اين كمپين سر بزنيد.

http://free-them-now.blogspot.com/p/blog-page.html

٨آبان ١٣٨٩- ٣٠ اكتبر ٢٠١٠

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s