Osanloo sentenced to another year; FREE Osanloo NOW

اطلاعیه شماره ٣٤

حکم یکسال دیگر زندان برای منصور اسانلو تایید شد

منصور اسانلو باید فورا از زندان آزاد شود

در اطلاعیه های قبل به اطلاعتان رساندیم که منصور اسانلو رئیس هیات مدیره سندیکای واحد روز يکشنبه ١٠ مرداد در شعبه ١ دادگاه انقلاب جمهوری اسلامی در كرج مجددا مورد محاکمه قرار گرفت و بدنبال این محاکمه، به اتهام تبلیغ علیه نظام به یکسال حبس تعزیزی محکوم شد. اکنون بنا به خبر منتشر شده از سوی سندیکای کارگران شرکت واحد، حكم يكسال زندان منصور اسانلو در دادگاه تجديد نظر استان تهران قطعيت يافته است. اين درحاليست كه منصور اسانلو از قبل به ٥ سال زندان محكوم شده بود  و هم اكنون ٤ سال است كه در زندانهاي جمهوري اسلامي بسر ميبرد.

منصور اسانلو از بيماريهاي مختلفي چون بيماري قلبي، كمر درد و ناراحتی چشم رنج ميبرد و تا كنون پزشكی قانونی اين رژيم سه بار راي بر عدم تحمل زندان براي او داده است و حتی كميسيون پزشکی رژيم كه از ٥ دكتر تشكيل شده بود او را برای چندين ساعت مورد معاينه پزشکی قرار داده و و در گزارش خود رای بر آزادی وی از زندان داده است، اما منصور اسانلو همچنان در زندان است و حتی در همين مدت بارها  وی را بدون دليل به سلولهای انفرادی منتقل كرده اند و مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

پرونده منصور اسانلو و زندانی بودن او، خود يكی از بن بست های سياسی جمهوری اسلامی است. از اينرو مرتبا برای او دادگاه برپا ميشود و با اتهامات جديد تلاش دارند تا وی را در زندان نگاه دارند.

منصور اسانلو به ٦ سال زندان محكوم شده است، بخاطر تلاشش براي ساختن سنديكاي شركت واحد، بخاطر برپايي اعتصابات با شكوه كارگران شركت واحد در سال ٨٤، صدور حكم زندان براي منصور اسانلو را شديدا محكوم كنيم و با تمام قوا براي آزادي او  و همه زندانيان سياسي از زندان تلاش كينم.

سنديكاي كارگران شركت واحد طي اطلاعيه اي تاييد حكم يكسال زندان براي منصور اسانلو و ادامه بازداشت رضا شهابي و ابراهيم مددي دو عضو هيات مديره سنديكاي واحد را محكوم كرده است. همراه با سنديكاي كارگران شركت واحد متحد و يكپارچه عليه اين احكام جنايتكارانه اعتراض كنيم.

بنا بر خبر سنديكاي كارگران شركت واحد رضا شهابی از ٢٢ خرداد دستگير شده و بيش از سه ماه است كه بلاتكليف در زندان اوين بسر ميبرد.  او به دلیل درد از ناحیه کمر و گردن در حالی در زندان است که روز های یکشنبه به صورت تلفنی وپنجشنبه ها از طریق ملاقات کابینی با خانواده خود در ارتباط است.  بنا بر خبرها رضا شهابي در وضعيت جسمي بدي بسر ميبرد. همچنین ابراهیم مددی كه به سه سال و نيم زندان محكوم شده است، هم اكنون بيش از دو سال است كه در زندان اوين بسر ميبرد و حتي از امكانات استفاده از مرخصي محروم است. علاوه بر اين سه كارگر شركت واحد،  بهنام ابراهيم زاده فعال كارگري و دفاع از حقوق كودك نيز از ٢٢ خرداد در زندان است و عليرغم اينكه صد ميليون وثيقه براي آزادي وي تعيين شده است و اين وثيقه را خانواده اش آماده كرده اند، هنوز در زندان بسر ميبرد. منصور اسانلو، رضا شهابي، ابراهيم مددي، بهنام ابراهيم زاده و همه كارگران زنداني  بايد فورا از زندان آزاد شوند.

آزادي كارگران زنداني يك اقدام عملي و فوري براي كارگران است. ميتوان با اعتصابات اخطاري، و با مبارزه اي متحد نه تنها كارگران زنداني بلكه تمام زندانيان سياسي را از زندان آزاد كرد. هفده هزار کارگر شرکت واحد نقش مهمي در اين مبارزه دارند. با مبارزات متحد خود براي آزادي كارگران زنداني و همه زندانيان سياسي از زندان تلاش كنيم.

طومار اعتراضي “كمپين براي آزادي كارگران زنداني” در جريان است. تا كنون بسياري از فعالين كارگري كه بيشتر از فعالين اتحاديه هاي كارگري از كشورهاي مختلف هستند و نيز فعالين سياسي و انسانهاي آزاديخواه اين طومار را امضا كرده و همبستگي خود را با آن اعلام داشته اند. ما از همه كارگران، معلمان، دانشجويان و همه انسانهاي آزاديخواه در سراسر جهان ميخواهيم كه طومار اعتراضي “كمپين براي آزادي كارگران زنداني” را امضا كنند و وسيعا به اين حركت اعتراضي بپيوندند و به هر شكل كه ميتواند ما را در اين كارزار جهاني ياري رسانند.

ما همچنين تلاش داريم كه حمايت وسيع اتحاديه هاي كارگري در سطح جهان را در حمايت از كارگران زنداني و زندانيان سياسي در ايران جلب كنيم. شركت در تظاهرات روز كارگر در كانادا، برپايي آكسيون هاي اعتراضي با عكس كارگران زنداني در شهرهاي فرانكفورت و مالمو و اسلو، و در ادامه تلاشهاي فعالين كمپين براي آزادي كارگران زنداني، اعلام آكسيون اعتراضي در روز ١٧ سپتامبر از سوي اتحاديه كارگران ترانسپورت در نروژ ، از جمله اين تلاشهاست. تا هم اكنون اين دستگيريها از سوي اتحاديه هاي ث ژت در فرانسه، اتحاديه ساختماني معادن و جنگلباني بخش ساختماني، دبير كل كنفدراسيون اتحاديه بين المللي كارگران، اتحاديه كارگران پست كانادا، اتحاديه كارگران صنايع توليدي استراليا، اتحاديه بين المللي ترانسپورت، عفو بين الملل اين دستگير ها محكوم شده و آنها طي نامه هايي اعتراضي به مقامات جمهوري اسلامي، خواهان آزادي فوري كارگران زنداني و حق كارگران در داشتن تشكل هاي خود و آزادي برپايي تجمعات و حق برپايي مراسم اول مه تاكيد شده اند. همچنين آي تي اف در كنگره اخير خود در مكزيكو سيتي حمايت خود را از كارگران زنداني شركت واحد وهمه كارگران زنداني و سركوب كارگران و فعالين سياسي در ايران اعلام داشت.

اين همبستگي جهاني ادامه دارد، خود را فعال كمپين براي آزادي كارگران زنداني بدانيد و به هر شكلي كه ميتوانيد اين كارزار را تقويت و پشتيباني كنيد

كارگر زنداني، زنداني سياسي آزاد بايد گردد

كمپين براي آزادي كارگران زنداني

شهلا دانشفر

0044-77798 98968

Shahla_Daneshfar@yahoo.com

بهرام سروش

0044-7852 338334

Bahram.Soroush@gmail.com

براي امضاي طومار اعتراضي كمپين براي آزادي كارگران زنداني و پيگيري اخبار مربوط به كارگران زنداني به وب لاگ ويژه اين كمپين سر بزنيد.

http://free-them-now.blogspot.com/p/blog-page.html

٢٤ شهريور ١٣٨٩- ١٥ سپتامبر ٢٠١٠

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s