News: Sentences and Harassments against workers

اطلاعيه شماره١٩

اخباری از احكام زندان برای فعالين كارگری و احضار و تهديد آنانبرگزاری جلسه دادگاه ٧ تن از فعالین كارگری اشنویه

بنا بر گزارشات منتشر شده صبح روز یكشنبه ١٠ مرداد جلسه محاكمه ٧ تن از فعالین كارگری شهرستان اشنویه به نامهای صمد احمدپور، رحمان تنها ، رحمان ابراهیم زاده ، حسین پیروتی، عباس هاشم پور، عیسی ابراهیم زاده و فتاح سلیمانی در شعبه اول دادگاه انقلاب جمهوري اسلامي در شهر ارومیه به ریاست قاضی درویشی و با حضور فریدون احمدی، وكیل مدافع فعالین كارگری برگزار شد.
دادگاه اين فعالین كارگری را به اتهامات واهي محاكمه كرد و كارگران اين اتهامات را رد كرده و داشتن تشكل را حق خود دانستند. جلسه بازجويي يكساعت بطول انجاميد و سرانجام قاضي پرونده اعلام داشت كه تصميم گيري متعاقبا به آنها اطلاع داده خواهد شد. بدین ترتیب از خانواده ابراهیم زاده هم اکنون بهنام در زندان است و از ٢٢ خرداد تا كنون از او خبري در دست نيست و پدر و برادرش رحمان و عيسي ابراهيم زاده نيز مرتبا زير فشار احضار و تهديد و زندان هستند و اين فشار را بر روي اين خانواده صد چندان كرده است.
دادگاه جمهوري اسلامي، دادگاه محاكمه كارگران بخاطر تلاش براي ساختن تشكل خود است. محاكمه كارگران بخاطر برپايي تجمع و اعتراض است. در حاكميت جمهوري اسلامي كارگران و كل جامعه از حق تشكل و اعتصاب و تحزب محرومند و هر گونه اقدامي در اين جهت، اقدام عليه “امنيت نظام” محسوب شده و با زندان و دستگيري پاسخ ميگيرد.
تلاش براي ايجاد تشكل يك عرصه دائمي مبارزه كارگران و مردم با رژيم اسلامي است و كارگران در اين عرصه تا كنون گامهاي مهمي به جلو برداشته اند. كارگران اعلام داشته اند كه ايجاد تشكل امر خود آنان است و نيازي به مجوز ندارد.

اخراج نصور نقی پور كارگر كاشي و سراميك قزوين، از كار بعد از تحمل ١١٠ روز زندان

نصور نقی پور كارگر كاشي و سراميك قزوين. او در ١١ اسفند سال ٨٨ بخاطر مبارزاتش ، در منزل پدري اش در قزوين دستگير و ١١٠ روز زندان بود و به تازگي با قرار وثيقه از زندان آزاد شده و در انتظار تشكيل جلسه دادگاه بعدي اش بسر ميبرد. اكنون مسئولان كارخانه نيز وي را از كار اخراج كرده اند.
اين سياست جمهوري اسلامي است. كارگران معترض و چهره هاي محبوب كارگري را دستگير و زنداني ميكند وبعد هم با اخراج آنها از كار تلاش ميكند رابطه آنان را با كارگران ديگر قطع كند. جمهوري اسلامي از حضور اين كارگران در محيط هاي كار كه عمدتا سخنگويان اعتراضات كارگران هستند و از نفوذ و نقششان وحشت دارد. اين همان سياستي است كه ٤ سال است در قبال كارگران سنديكاي واحد اتخاذ شده است و همين امروز شاهديم كه ٦ رهبر شناخته كارگران سنديكاي شركت نيشكر هفت تپه فريدون نيکوفر، علي نجاتي، محمد حيدري پور، جليل احمدي،قربان علي پور و رضا رخشان به همين شكل از كار خود اخراج شده و زير فشار دايم قرار دارند. اين اخراج ها مستقيما فشارش بر روي خانواده اين كارگران وارد شده و اين خود نيز فشار را بر روي اين كارگران مضاعف ميكند. از سوي ديگر جمهوري سعي ميكند با باز نگاه داشتن پرونده فعالين كارگري و نگاهداشتن دايمي چماق زندان و احضار و دستگيري بر روي سر آنان، مبارزات كارگران را عقب زند. بايد در مقابل اين فشار ها ايستاد. اخراج نصور تقي پور از كار بايد مورد وسيعترين اعتراض ها قرار گيرد.

كاوه گلمحمدي به زندان مرکزی سنندج انتقال یافت.

کاوه گلمحمدي اهل روستای گازرخانی از توابع شهرستان كامیاران است که سال گذشته به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی” به ٤ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود، حکم او در دادگاه تجدید نظراستان کردستان تائید و قطعی شد و روز ٤ مرداد برای گذراندن دوره محکومیت ٤ ماهه ی خود به زندان مرکزی سنندج انتقال یافت. كاوه گلمحمدي بايد فورا از زندان آزاد شود.

احكام صادر شده براي رسول بداقي معلم زنداني را با تمام قوا محكوم كنيم

شعبه‌ي پانزدهم دادگاه انقلاب جمهوري اسلامي به رياست قاضي جنايتكار جمهوري اسلامي، صلواتي، رسول بداقي، دبیر آموزش وپرورش شهرستان اسلامشهر و عضو هيات مديره‌ي کانون صنفي معلمان ايران را به ٦ سال زندان و ٥ سال محروميت از فعاليت‌هاي اجتماعي محکوم کرد. بنا بر گزارشات يک سال از اين حکم به اتهام “تبليغ عليه نظام” و ٥ سال ديگر به اتهام “تباني و تجمع به قصد برهم زدن امنيت ملي” صادر شده است. دادگاه جمهوري اسلامي براي محاكمه رسول بداقي روز چهاردهم تيرماه برگزار شد.
رسول بداقي از دهم شهريورماه سال گذشته در بازداشت به سر مي‌برد و از ارديبهشت‌ماه سال جاري به زندان رجايي‌شهر در کرج تبعيد شده است. رسول بداقي بايد فورا از زندان آزاد شود و احكام صادر شده براي او را قويا محكوم كنيم.
يك بخش مهم حكم رسول بداقي محروم كردن او از فعاليت هاي اجتماعي است. جمهوري اسلامي رژيم شلاق و زندان است. بايد در مقابل احكام قرون وسطايي و وحشيانه اش ايستاد.
مبارزه براي افزايش حقوقها ، مبارزه براي يك زندگي انساني از نظر جمهوري اسلامي، اقدام عليه امنيت ملي است. جمهوري اسلامي كه از متشكل شدن كارگران و معلمان و بخش هاي مختلف جامعه و مبارزاتشان وحشت دارد، هر تلاشي در اين زمينه را جرم دانسته و ابزارش براي عقب زندن اين مبارزات دستگيري و زندان است. اكنون رسول بداقي معلم زنداني بخاطر همين مبارزات به ٦ سال زندان محكوم شده است و منصور اسانلو رييس سنديكاي واحد و ابراهيم مددي و رضا شهابي دو كارگر ديگر عضو اين سنديكا تحت همين عناوين در زندانند و رهبران و فعالين كارگري و فعالين عرصه هاي مختلف اجتماعي همواره با همين “جرايم” زير فشار و تهديد قرار دارند و دستگير و زنداني ميشوند.

مبارزه سراسري براي آزاد كردن كارگران زنداني و همه زندانيان سياسي از زندان گام مهمي در تثبيت حقوق پايه اي و اوليه حق تشكل، حق اعتصاب و آزادي بدون قيد و شرط عقيده و بيان است. گام مهمي براي باز كردن فضاي اعتراض و مبارزه و پيشبرد قدرتمند تر مبارزاتمان و عقب راندن جمهوري اسلامي است. با تمام قوا براي آزادي كارگران زنداني و زندانيان سياسي تلاش كنيم و در مقابل اين فشار ها بايستيم. تشكل، اعتصاب، آزادي عقيده و بيان، حقوق پايه اي كارگران و كل جامعه است و بايد به رسميت شناخته شود.
رسول بداقي، منصور اسانلو، ابراهيم مددي ، بهنام ابراهيم زاده، مهدي فراهي شانديز و كاوه گلمحمدي بايد از زندان آزاد شوند. پرونده هاي تشكيل شده براي فعالين كارگري و فعالين جنبش هاي اعتراضي مختلف در جامعه بايد تماما لغو شود. كارگر زنداني و همه زندانيان سياسي بايد فورا از زندان آزاد شوند.

كمپين براي آزادي كارگران زندانی

شهلا دانشفر0044-77798 98968

Shahla_Daneshfar@yahoo.com

بهرام سروش0044-7852 338334
Bahram.Soroush@gmail.com
١٥ مرداد ٨٨، ٦ اوت

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s